lvov_B7dc3q.jpg

„Dúfam, že keď sa to zlepší, a Ukrajina bude opäť normálne fungovať, bude veľmi potrebovať našu podporu - aby sme sem chodili aj ako turisti. Naozaj je tu veľmi veľa pekných miest od hôr, cez samotný Ľvov či Kyjev, kde centrum zatiaľ nie je zničené a dúfam, že to tak aj ostane. To je veľmi dôležité, myslieť na budúcnosť s optimizmom a potom čo najviac podporovať bežných ľudí, oni si to tu ozaj veľmi vážia.” 

Pôvodne tento diel nemal byť o Ľvove, ani o Ukrajine. No, keď Rusko minulý týždeň začalo agresívnu celoplošnú inváziu na svojho suseda, nemohli sme si vybrať inak. Hosťom je spolumoderátor podcastu a novinár Lukáš Onderčanin, ktorý od piatku pokrýva dianie na Ukrajine pre denník SME. Posledné dni strávil v meste Ľvov, perle západnej Ukrajiny, ktorú navštívil aj presne pred tromi rokmi. Budeme sa preto rozprávať ako Ľvov vyzeral pred inváziou a ako sa zmenil teraz.

Tento diel je venovaný všetkým Ukrajincom a Ukrajinkám, ktorí bojujú o slobodu svojej krajiny, a ktorí potrebujú a ešte budú potrebovať našu pomoc. Je to pocta ukrajinským mestám, vidieku či horám, ktoré sa určite v budúcnosti oplatí navštíviť.

Poznáte nás ako veselých ľudí, radi počas nahrávania podcastu vtipkujeme, hovoríme bizarné zážitky z ciest. Je dôležité neupadať do depresie a popri pozornom sledovaní relevantných správ si nájsť aj aktivity na odreagovanie sa od súčasného diania. Všesvet podcast to bude určite ponúkať aj naďalej, no teraz je pre nás veľmi dôležité popísať situáciu u nášho suseda a jasne pomenovať akú katastrofu útoky zo strany Ruska spôsobili a ešte spôsobia.

Držíme všetkým Ukrajincom a Ukrajinkám v boji za slobodu palce!

Share | Download(Loading)