Do Sýrie si nekúpite letenku a ani ju neprejdete len tak s batohom na chrbte. Krajina, ktorá sa už viac ako desaťročie zmieta v občianskej vojne, sa napriek tomu snaží opatrne lákať aj turistov. Ide o organizované zájazdy cestovných kancelárií s lokálnymi partnermi.

Tak sa do Sýrie dostal aj Janči Buday, ktorý zaradil poznávanie miest ako Damask, Aleppo či Palmýra medzi zájazdy svojej cestovky. Kým v hlavnom meste Sýrie vidieť stopy vojny len na okraji a rušné bazáre a mešity dopĺňajú atmosféru mesta, oveľa viac bolo cítiť vojnu v kedysi najväčšom meste Aleppo.

Janči v najnovšej epizóde Všesvet podcastu prezradí, čo vlastne na výlet do Sýrie potrebujete, či má Asadov režim pod kontrolou celú krajinu a čo zostalo po odchode Islamského štátu z legendárnej Palmýry. 

Pozrieme sa spolu aj na križiacky hrad Krak des Chevaliers, do Homsu či do obcí, kde stále ešte hovoria jazykom Ježiša Krista. 

Budeme radi, ak nás v tvorbe podcastu podporíte na Patreone. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nám napísať na vsesvetpodcast@gmail.com.

Share | Download(Loading)