salar.jpg

Dvojmiliónová metropola vo výške alpských štítov, najväčšia soľná pláň na svete aj najvyššie položené splavné jazero na svete. Všetky tieto prvenstvá patria juhoamerickej Bolívii, ktorá každoročne priťahuje čoraz viac turistov.

Vo fascinujúcom finančnom centre krajiny La Paz vo výške 3600 metrov nad morom sa môžete previezť lanovkami, ktoré slúžia ako hromadná doprava a obísť aj časť krátera, v ktorom je mesto položené.

V uliciach stále natrafíte na rôzne tradície - od ženského zápasenia po čarodejnícky trh, na ktorom sa dajú kúpiť rôzne bylinky, amulety ale aj sušené lamy. V uliciach často hrá aj živá hudba. "Bolívijčania sú veľmi sympatickí. Aj keď si odmietneš niečo kúpiť, pochopia to, nie sú takí kontaktní. Prišli mi ako národ introvertov,” opisuje Frederika. 

V novej epizóde cestovateľského Všesvet Podcastu nám Frederika Halászová porozprávala aj o jazde na bicykloch po Ceste smrti, ktorá sa dnes zmenila na atrakciu pre nadšencov adrenalínu. Pozrieme sa spoločne aj na soľnú plán Salar de Uyuni a ostrov obrovských kaktusov, brehy jazera Titicaca a naučíme sa rozoznať vikuňu od alpaky.

Frederika v podcaste poradí, prečo je lepšie pravidelne piť kokový čaj, prečo chutia raňajky v celej krajine rovnako a aký je najpohodlnejší spôsob cestovania po krajine.

Budeme radi, ak nás v tvorbe podcastu podporíte na Patreone. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nám napísať na vsesvetpodcast@gmail.com.

 

Share | Download(Loading)