Ak by ste si mali tipnúť, kde žijú posledné roky údajne najšťastnejší ľudia na svete, ktorá krajina by to podľa vás bola? 

Podľa informácii oboch našich hostí, je to Fínsko. To sa na prvý pohľad (konkrétne v zime), môže zdať paradoxne trochu depresívne, ale aj napriek tomu láka krajina tisícich jazier, saunovania, ženskej úderky vo vláde, Santovej základne, či koláčov na každú udalosť každý rok tisíce ľudí za prácou či štúdiom. Dnešná epizóda bude špeciálna, lebo sme sa rozhodli dať priestor práve vám - našim poslucháčom a rovno dvom naraz, preto si môžete Všesvet podcast rozdeliť aj na dve cesty do práce :).

Michal Kasarda žije v okolí hlavného mesta Helsinky od roku 2019, chodí do práce, hrá hokej a občas si s Fínmi vybehne aj na poldeci, na ktoré ho rozhodne nepozvú.

Miriam Žitňáková bola zas vo Fínsku na pandemickom Erasme, vďaka ktorému mala príležitosť spoznať fínske sviatky aj tradičné jedlá s nimi spojené. Porozpráva aj o ich niekoľkodňovom roadtripe naprieč krajinou a záhadnej pizze Berlusconi.

Budeme radi, ak nás v tvorbe podcastu podporíte na Patreone. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nám napísať na vsesvetpodcast@gmail.com.

Share | Download(Loading)