IMG_6157-1-scaled.jpg

Chcete sa vyhnúť davom instagramerov na Santorini a neláka vás nekonečná párty na Mykonose? Grécky ostrov Lefkada ešte stále patrí medzi tie menej objavené. „Lefkada je stále pomerne divoká a nájdete pláže, ktoré sú absolútne prázdne,” vraví v špeciálnej brand epizóde cestovateľského Všesvet podcastu Janka Schweighoferová, zakladateľka cestovateľského blogu Travelhacker.blog.

Kým západné pobrežie je plné skrytých a občas aj ťažšie dostupných pláží, na východe vás čaká plytkejšia voda a pokojnejšie more. To všetko s kombináciou výborného gréckeho jedla a vína.

Vedeli ste, že na Lefkade si môžete adoptovať olivovník, že je to ostrov stvorený na krásne západy slnka a že vás môže zmiasť názov letiska?

Janka navyše poslucháčom poradí, kedy je najlepšie do Grécka cestovať, prečo sa oplatí platiť kartou, načo sú dobré letiskové salóniky a ako sa vyhnúť v zahraničí problémami s bankomatmi a výmenou meny. Viac informácií o Lefkade nájdete aj na jej blogu.

Všesvet brand vám prináša spoločnosť Visa.

Budeme radi, ak nás v tvorbe podcastu podporíte na Patreone. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nám napísať na vsesvetpodcast@gmail.com.

Share | Download(Loading)